top of page
IMG_20191116_074454_356.jpg

VERONIKA BJALONČÍKOVÁ

CONTEMPORARY

Veronika Bjalončíková se od malička věnuje contemporary neboli scénickému tanci. Tančit začala v šesti letech v Taneční škole InDance, odkud poté přešla do výběrových souborů Pop Balet. V roce 2017 úspěšně ukončila studium tance a taneční pedagogiky na konzervatoři Taneční centrum Praha. Až do roku 2021 působila jako lektorka v InDance a jedna z hlavních choreografek Pop Baletu.
 

S profesionálním souborem Pop Balet účinkovala v divadlech, na komerčních i kulturních akcích po České republice i v zahraničí. Už od dětství se každoročně účastnila mezinárodní taneční stáže Tanec bez hranic, kde získala několik stipendií a v roce 2018 stipendium od lektory Alexandry Lemoine (FR) na roční stáž ve Francii. Jako tanečnice byla přijata do choreografického projektu Summer Lab, kde ztvárnila jednu z hlavní rolí vítězné choreografie roku 2017, The Blame Game. V roce 2020 byla obsazena jako tanečnice do muzikálu We Will Rock You.

 

Ve svých lekcích a choreografiích ráda kombinuje contemporary s různými styly, které během let měla možnost poznat. Tanec vnímá Verča jako možnost, jak vyjádřit nejniternější pocity, jako meditaci, uvolnění a vybouření všech emocí zároveň. Na své tanečníky se vždy snaží maximálně napojit a z únavy i špatné nálady dokáže vytvořit dynamickou lekci, z které člověk odchází naplněný.

bottom of page